zez co stomatolog jest również dentystą. Jednak dentysta i stomatolog różnią się od siebie zakresem kompetencji.
Przede wszystkim dentysta specjalizuje się w leczeniu zębów. Z kolei wiedza i zakres umiejętności stomatolog jest szerszy, ponieważ stomatolog jest również specjalistą od leczenia przyzębia oraz wszystkich innych tkanek, które można znaleźć w jamie ustnej. Ze względu na ujednolicenie tych zawodów stomatolog jako lekarz dentysta ma możliwość wykorzystywania zdobytej wiedzy na studiach lekarsko-dentystycznych w praktyce i otworzyć gabinet dentystyczny, który jest jednym z najbardziej potrzebnych gabinetów lekarskich w Polsce. Wielu Polaków ma problemy z zębami i nie ma odpowiedniej wiedzy na temat dbania o higienę jamy ustnej, przez jej stan zdrowia jest bardzo zły.
Najbielszy uśmiech i zdrowe zęby.
Najbielszy uśmiech i zdrowe zęby.
Piękny, biały uśmiech i zdrowe, zadbane zęby to efekt zdrowia każdego dnia. Stomatolog w indywidualny sposób zajmuje się uśmiechem, estetyką i zdrowiem zębów. Dentysta ocenia jakość zębów, zgryz i naturalny kolor zęba, a następnie ustala z pacjentem najlepsze leczenie. Stomatolog kontroluje uzębienie pacjenta, samo leczenie stanowi podstawę.
Gabinet dentystyczny opiekuje się swoimi pacjentami począwszy od podstawowych sposobów higieny jamy ustnej i leczenia zębów po ich rekonstrukcje jak też specjalistyczne zabiegi odbudowujące aparat zębowy.
Nie można jednak zapominać że po
Wiele osób omija gabinet dentystyczny, obawiając się, że leczenie stomatologiczne będzie bolesne. Oczywiście zdarza się, że tak jest, ale nie oznacza to, że boleć musi. Każdy dentysta bowiem dysponuje różnego rodzaju znieczuleniami, które może podać pacjentowi. Nie zawsze jednak to robi i ma to wytłumaczenie. Pacjenci mają różny próg bólu i to co jednego boleć nie będzie, u drugiego może spowodować nawet duże dolegliwości bólowe.
Znieczulenie podane przed zabiegiem stomatologicznym może wiązać się z koniecznością dodatkowej opłaty, z reguły nie są to jednak wysokie koszty. Stomatolog dobierze znieczulenie, które w danej sytuacji jest najlepsze i poda je przed rozpoczęciem leczenia zęba lub zębów. Dla pacjenta takie znieczulenie to o wiele bardziej komfortowa wizyta w gabinecie stomatologicznym. Bez względu bowiem na to jaki jest zakres leczenia, może on mieć pewność, że nie będzie się ono wiązać z dolegliwościami bólowymi. Nie można jednak zapominać, że po tym jak znieczulenie przestanie działać, może pojawić się ból. Warto wiec poprosić dentystę o receptę na dobry lek przeciwbólowy lub kupić wybrany i dostępny bez recepty.
Taka wizyta pozwoli nam się zorientować
Są sytuacje, które powodują konieczność zmiany stomatologa - do którego chodziliśmy regularnie - na innego. Pierwsza wizyta u nowego dentysty może być oczywiście stresująca. Nigdy bowiem nie mamy pewności czy dany dentysta jest dobry czy też nie. Z tego powodu, pierwsza wizyta u nowego stomatologa nie powinna wiązać się z rozpoczęciem trudnego leczenia dentystycznego. Lepiej odwiedzić nowy gabinet dentystyczny z błahego powodu, zlecając dentyście - na przykład - zaplombowanie niewielkiego ubytku czy też usuniecie kamienia nazębnego.
Taka wizyta pozwoli nam się zorientować czy dany stomatolog jest dobry i nam odpowiada czy też nie. Rozpoczęcie skomplikowanego leczenia dentystycznego wiąże się z ryzykiem, że do dentysty - pomimo tego, że niekoniecznie nam odpowiada - będziemy musieli wracać, by mógł on zakończyć leczenie. Skomplikowane leczenie dentystyczne lepiej więc zostawić sobie na czas późniejszy i zaczynać je u danego stomatologa tylko wtedy, gdy uznajemy, że jest dobry i jego podejście do pacjenta nam odpowiada.